Особливості розвитку туризму, умовах спеціальної економічної зони, Курортополіс Трускавець, отдых, Rest
Особливості розвитку туризму в умовах спеціальної економічної зони (на прикладі СЕЗ "Курортополіс Трускавець")
Особенности развития туризма в условиях специальной экономической зоны (на примере СЕЗ "Курортополис Трускавец") Статьи
Багато підприємств рекреаційного туризму, створених у період панування адміністративно-командної системи господарювання, виявились непристосованими до ринкових умов. Найбільш суттєвою причиною цього, на наш погляд, стала відсутність системи управління, здатної забезпечити ефективність діяльності в умовах жорсткої конкуренції, з однієї сторони, та забезпечити використання можливостей появи сприятливого інветиційного клімату, з іншої сторони.
На наш погляд, існує декілька напрямів активізації розвитку туризму в досліджуваному регіоні.
На етапі реформування ринку туристичних послуг та удосконалення його інфраструктури державне сприяння конкуренції та захист від монополізму є вкрай необхідними, оскільки засилля монополій може призводити до завищення цін на супутні товари та послуги (наприклад, ціни на продукти харчування, транспортні послуги, фотопослуги тощо). Таким чином, навіть при цілком доступних цінах на путівки завищені ціни на інші товари та послуги можуть відлякувати потенційних клієнтів, що, в свою чергу, знижує конкурентоспроможність регіону на національному та світовому туристичному ринках.
В цьому ж контексті саме на державні органи управління має покладатися вирішення проблем облаштування території зони (підтримка чистоти та охайності вулиць, парків, скверів, належного стану доріг і т.д.).
Для кращого пристосування туристичного бізнесу до ринкових вимог також важливо позбутись авторитарності стилю управління, пануючого у більшості підприємств на сьогоднішній день та змінити існуючу організаційну структуру. Реструктуризація таких підприємств – перший крок до вирішення нагальних управлінських проблем.
Таким чином, розробка науково обгрунтованої концепції розвитку рекреаційно-туристичного бізнесу в умовах СЕЗ, на наш погляд, дасть можливість вирішення проблеми залучення інвестиційних ресурсів на якісно новій основі, формування сучасної туристичної інфраструктури та покращення екологічної ситуації в регіоні.
ЛІТЕРАТУРА
1. Закон України “Про спеціальну економічну зону туристсько-рекреаційного типу “Курортополіс Трускавець” // ВВР. – 1999. – №18.
2. Петровський Б.Д., Петровський О.Б. Особливості інноваційної діяльності в умовах функціонування СЕЗ “Курортополіс Трускавець” // Міжнародний конгрес “Проблеми інформатизації рекреаційної та туристичної діяльності в Україні: перспективи культурного та економічного розвитку”. – Трускавець. – 2000. – С.12-14.
3. Сіваченко І.Ю., Кухарська Н.О., Левицький М.А. Вільні економічні зони. – К.: Дакор, Алерта, 2001. – 480 с.
Источник: Новицька-Колодіна А.О., Миронов Ю.Б. Особливості розвитку туризму в умовах спеціальної економічної зони (на прикладі СЕЗ "Курортополіс Трускавець") / Опубліковано: Ринкова трансформація економіки України: теорія, практика, перспективи. Матеріали міжнар. наук.-практ. конференції. Львів, 24-25 жовтня 2003 р. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2003. – 350 с. – С.282-283.: http://tourlib.net (использовать материалы возможно только в личных не коммерческих образовательных целях. Все права принадлежат их авторам)